ქართული ენის XII რესპუბლიკური ოლიმპიადის შედეგები

აპრილი 10, 2019
ქართული  ენის  XII  რესპუბლიკური  ოლიმპიადის შედეგები

ქართული  ენის  XII  რესპუბლიკური  ოლიმპიადის შედეგები

ნომინაცია - მხატვრული კითხვის ოსტატი

I-VI კლასები

1. ელენე სებისკვერაძე - I ადგილი - ქართულ-გერმანული სკოლა სხივი - VI კლასი
2. დემეტრე დეკანოიძე - II ადგილი - კერძო სკოლა ინტელექტი-V კლასი
3. ნუცა მესტვირიშვილი - III ადგილი - ევროპული სკოლა - VI კლასი

VII-IX კლასები

1. არჩილ ქობულაძე - I ადგილი - ქუთაისის ნიკო ნიკოლოაძის სახელობის სკოლა-ლიცეუმი - VIII კლასი 
2. მირა ჭამიაშვილი - II ადგილი - სსიპ ქ. თბილისის N191 საჯარო სკოლა - IX კლასი
3. თენგიზ ნიჟარაძე - III ადგილი - ქართულ-გერმანული სკოლა სხივი - IX კლასი

I-VI კლასები (არაქართულენოვანი)

1. მარიამ ილმაზ - I ადგილი - ქართულ-გერმანული სკოლა სხივი - II კლასი
2. როია მეხტიევა - II ადგილი - რუსთავის შოთა რუსთაველის სახელობის სკოლა-ლიცეუმი - IV კლასი
3. აისუნ ზახრა ნაბიევა - III ადგილი - ქართულ-გერმანული სკოლა სხივი - III კლასი
4. ბაჰთინურ ბაირაქთუთან - III ადგილი - ქართულ-გერმანული სკოლა სხივი - III კლასი

ნომინაცია - საუკეთესო მუსიკალური ნომერი

I-VI კლასები

1. მარიამ ჭიღლაძე - I ადგილი - სსიპ ქ. თბილისის N192 საჯარო სკოლა - VI კლასი
2. ლიკა ლომიძე - II ადგილი - რუსთავის შოთა რუსთაველის სახელობის სკოლა-ლიცეუმი - VI კლასი
3. მანანა ჩოხელი - III ადგილი - სსიპ ქ. თბილისის N141 საჯარო სკოლა - III კლასი
4. ქეთევან ნოქარიშვილი - III ადგილი - ქართულ-გერმანული სკოლა სხივი - III კლასი

VII-IX კლასები
1. სალომე რევია - I ადგილი - სკოლა GLC – VIII კლასი
2. მარიამ გურასაშვილი - II ადგილი - ქართულ-გერმანული სკოლა სხივი - VIII კლასი
3. გივი შალამბერიძე - III ადგილი - ქუთაისის ნიკო ნიკოლოაძის სახელობის სკოლა-ლიცეუმი - VII კლასი

I-VI კლასები (არაქართულენოვანი)
1. მარიამ მურღუზლუ - I ადგილი - რუსთავის შოთა რუსთაველის სახელობის სკოლა-ლიცეუმი - V კლასი
2. ელიფ გამზაევა - II ადგილი - მარნეულის დავით აღმაშენებლის სახელობის სკოლა-ლიცეუმი - III კლასი
3. ჰალიმე იარენ იფექ - ქართულ-გერმანული სკოლა სხივი - V კლასი

კალიგრაფიის კონკურსში გამარჯვებულები

პირველი კლასი

რუსუდან დოხნაძე        I ადგილი

დიანა ჩხიკვაძე              II ადგილი

ანასტასია მესხია                       III ადგილი

აზრა შიმშექ                      III ადგილი

 

მეორე კლასი

მაკა ლასარეიშვილი     I ადგილი

კატო ბუხაიძე      II  ადგილი

ანა გაგიშვილი  III  ადგილი

ენეს ასლან    III  ადგილი

მესამე-მეექვსე კლასი

ანასტასია პატარიძე      I ადგილი

მარიამ ხუჭუა                II ადგილი

კესარია ჩიტიძე            III ადგილი

 

VII –IX კლასები

მარიტა არჩვაძე                           I ადგილი

გივი ფერაძე                                  II ადგილი

ჯულია ქოქოშვილი                 III ადგილი

 

 

საჯარო და კერძო სკოლის პედაგოგები

მაია ჯოხაძე      I ადგილი

ლალი ხაჩიძე   II ადგილი

ალექსანდრე ნიკოლაიშვილი  III ადგილი

 

ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრის რჩეულები

ლუკა დარციმელია

                                            ყველაზე ორიგინალური ნამუშევარი

ეკატერინე   ჯანაშია