ქართული ენის XII რესპუბლიკური ოლიმპიადის შედეგები

April 10, 2019

ქართული  ენის  XII  რესპუბლიკური  ოლიმპიადის შედეგები

ნომინაცია - მუსიკალური ნომერი

მეორე ტურში გადასული მოსწავლეები

I-VI კლასები

1. კატო კაპანაძე

2. ანასტასია მესხია

3. ნიკოლოზ ბეგლარიშვილი

4. მარიამ გვაზავა

5. ნუცა შუბლაძე

6. ელენე ჯავახიშვილი

7. ქეთევან ბედოშვილი

8. ქეთევან ნოქარიშვილი

9. ნატალი კევლიშვილი

10. ანანო ნადირაშვილი

11. მანანა ჩოხელი

12. მარიამ ჯიშკარიანი

13. ლიკა ლომიძე

14. ბარბარე ბურნაძე

15. ბარბარე ბარბაქაძე

16. მარიამ ბეროზაშვილი

17. კესარია ბულაშვილი

18. მარიამ ჭიღლაძე

 

I-VI კლასები

1. მარიამ მურღუზლუ

2. აქსანა მუსაევა

3. მადინა ალიევა

4. ელიფ გამზაევა

5. ჰალიმე იარენ იპექ

 

VII-IX კლასები

1. მარიამ გურასაშვილი

2. სალომე რევია

3. გივი შალამბერიძე

ნომინაცია - მხატვრული კითხვის ოსტატი

მეორე ტურში გადასული მოსწავლეები

I-VI კლასები

  1. ლიზი კაპანაძე
  2. ანა ზამთარაძე
  3. სოფო მურადაშვილი
  4. ანა კაპანაძე
  5. მარიამ მაწკეპლაძე
  6. რევაზ ვაშაკიძე
  7. თამარ ტყეშელაშვილი
  8. საბა გოგოხია
  9. დემეტრე დეკანოიძე
  10. ანდრია სანდუხაძე
  11. ნიკოლოზ ჭანტურია
  12. კობა მირზაშვილი
  13. ელენე სებისკვერაძე
  14. დათა მამულაშვილი
  15. ალექსანდრე ბედოშვილი
  16. ელისაბედ შამათავა
  17. მარიამ ბუიშვილი
  18. ნუცა მესტვირიშვილი
  19. სოფიკო ჭანტურია
  20. თევდორე ონაშვილი
  21. ნიაკო ქარდავა
  22. ვახტანგ კანკია

 

VII-IX კლასები

  1. მირა ჭამიაშვილი
  2. თენგიზ ნიჟარაძე
  3. ლუკა გელაშვილი
  4. ნიკა ბახუტაშვილი
  5. გიორგი ჩხეტიანი
  6. არჩილ ქობულაძე
  7. ლუკა კვანტალიანი

 

I-VI კლასები

1. მარიამ ილმაზ

2. აისუნ ზახრა ნაბიევა

3. ბაჰთინურ ბაირაქთუთან

4. აბდულლაჰ ჰალიდ დაი

5. როია მეხტიევა

6. აისელ გარიბოვა

7. ვაქირ ვაქიროვი

 

კალიგრაფიის კონკურსში გამარჯვებულები

პირველი კლასი

რუსუდან დოხნაძე        I ადგილი

დიანა ჩხიკვაძე              II ადგილი

ანასტასია მესხია                       III ადგილი

აზრა შიმშექ                      III ადგილი

 

მეორე კლასი

მაკა ლასარეიშვილი     I ადგილი

კატო ბუხაიძე      II  ადგილი

ანა გაგიშვილი  III  ადგილი

ენეს ასლან    III  ადგილი

 

მესამე-მეექვსე კლასი

ანასტასია პატარიძე      I ადგილი

მარიამ ხუჭუა                II ადგილი

კესარია ჩიტიძე            III ადგილი

 

VII –IX კლასები

მარიტა არჩვაძე                           I ადგილი

გივი ფერაძე                                  II ადგილი

ჯულია ქოქოშვილი                 III ადგილი

 

 

საჯარო და კერძო სკოლის პედაგოგები

მაია ჯოხაძე      I ადგილი

ლალი ხაჩიძე   II ადგილი

ალექსანდრე ნიკოლაიშვილი  III ადგილი

 

ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრის რჩეულები

ლუკა დარციმელია

                                            ყველაზე ორიგინალური ნამუშევარი

ეკატერინე   ჯანაშია